Aubergine tosti's

Aubergine tosti’s met geitenkaas

Mijn intentie om was te gaan voor een low carb maaltijd, maar door de honing die ik gebruikt heb zijn de aubergine tosti’s niet zo low carb als ik voor ogen had… Uiteraard kan je de honing ook weglaten en dan ben je good to go wanneer je laag in koolhydraten wil blijven. 

KokenKoken

Bewaren op Pinterest

Je kan dit recept heel makkelijk opslaan op een van je borden op Pinterest, zodat je het op een later moment very easy terug kan vinden. Druk op de Pinterest button links bovenin de hoek van onderstaande foto. 

Op Pinterest vindt je trouwens nog meer heerlijke recepten en inspiratie voor leuke recepten om zelf te maken. Je kan ook mijn pagina volgen, zodat je altijd als eerste mijn nieuwste recepten te zien krijgt.

Wat heb je nodig? 1 maaltijd aubergine tosti’s

  • 1 aubergine
  • 100 gr geitenkaas 
  • Paar walnoten
  • Beetje honing
  • ½ rode ui in ringen gesneden
  • Olijfolie

Hoe maak je dit?

  1. Snijd de aubergine in plakken van ongeveer 1cm dik. 
  2. Strooi er wat zout op en laat 10 minuten intrekken. Dep vervolgens droog.
  3. Drizzle wat olijfolie over de plakken aubergine en grill deze voor zo’n 8-10 minuten of totdat ze bijna gaar zijn. 
  4. Beleg de helft van de plakken aubergine met geitenkaas, rode ui, walnoten, honing en wat verse gemalen zwarte peper. Leg de andere plakken aubergine op de belegde plakken. 
  5. Grill de aubergine tosti’s voor 5 minuten of totdat de geitenkaas begint te smelten.
  6. Eet smakelijk. 
aubergine tosti's
aubergine tosti's

Per maaltijd

  • Kcal 457
  • 20gr eiwitten
  • 29gr vetten
  • 27gr carbs

Variaties

  • Ook lekker om belegen kaas en een beetje pesto te gebruiken.
  • In plaats van honing kan je ook wat agavesiroop gebruiken op de aubergine tosti’s.
  • Serveer er een kleine groene salade bij om je maaltijd helemaal compleet te maken.

Misschien ook iets voor jou?

Het is dan wel geen aubergine tosti, maar een gevulde aubergine met gehakt. Een heerlijk recept voor de doordeweekse avond.

gevulde aubergine met gehakt

About The Author


De keukenboef

Foodblogger

Geef een reactie

%d bloggers liken dit: