Gerechten waarbij je maar een enkele pan nodig hebt vind ik helemaal top, omdat ik geen afwasmachine thuis heb en dat scheelt weer lekker in de afwas. Oh nee, grapje, je hebt nog een pannetje nodig om de zoete aardappel te koken… Toch twee pannen vuil, helaas.
Met de smaak van dit vispotje kan je naar hartenlust variëren. Ik heb ervoor gekozen om een saus alleen op basis van tomaten te maken en te serveren met wat verse dille. Je kan de dille ook vervangen door wat koriander en wat taugé toevoegen en sambal toevoegen of een lekkere klodder creme fraiche en Italiaanse gedroogde kruiden in het gerecht verwerken. Ben je niet zo’n fan van zeevruchten? Gebruik dan wat witvis, zoals kabeljauw of stukken zalmmoot. De witvis moet je alleen niet te lang mee laten pruttelen, want anders droogt deze uit.
Wat heb je nodig? 3-4 porties
- 200 gram zoete aardappel
- 450 gram zeevruchtenmix
- 1 gele paprika
- 1 ui
- 1 blik tomatenblokjes (400 gram)
- 1 potje tomatenpuree
- 1 takje verse dille
- 200 ml droge witte wijn
- 400 gram kikkererwten
Hoe maak je dit?
- Maak de zoete aardappel schoon, snijd in blokjes van 1,5 cm en kook deze gaar. Giet af en zet apart.
- Giet de kikkererwten af en spoel deze schoon. Zet apart.
- Snipper de ui en fruit deze in een hapjespan.
- Snijd de paprika in blokjes en bak deze even mee met de ui.
- Voeg de zeevruchtenmix toe een blus af met de witte wijn. Laat even 5 minuten doorkoken.
- Zet het vuur laag en voeg de zoete aardappel, kikkererwten, tomatenblokje en tomatenpuree bij de zeevruchtenmix. Laat het geheel 15 minuutjes op laag vuur pruttelen.
- Breng op smaak met peper en zout.
Voedingswaarde per portie:
- Kcal 409
- Eiwitten 31,3 gram
- Vetten 6,2 gram
- Koolhydraten 39,3 gram